• Mùlczi

Zespół „Mùlczi” z Miszewa istnieje od 2011 roku przy Oddziale Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Baninie. Skupia dzieci szkolne od klas I do VI. Próby odbywają się w każdy poniedziałek w Szkole Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie w godzinach od 17.00-19.00.

Kierownikiem zespołu jest Elżbieta Pryczkowska – nauczycielka języka kaszubskiego w tejże placówce. Choreografem jest Jerzy Soliwoda, a instruktorami muzycznymi Marek Munch i Łukasz Skrodzki. Zajęcia są bezpłatne.

Zespół posiada kaszubskie stroje, które są własnością oddziału ZKP. Przeciętnie raz w miesiącu odbywają się występy. Dotychczas zespół wystąpił około 50 razy, najwięcej na terenie Gminy Żukowo, ale także w innych miejscowościach Kaszub i Pomorza. W 2013 roku odbył tournée po Pomorzu Nadwiślańskim. Występował w Toruniu, Kowalewie Pomorskim, Dąbrówce Królewskiej. Bierze także udział w festiwalach i przeglądach folklorystycznych. Dwukrotnie występował na przeglądzie „Burczybas” w Wierzchucinie zdobywając kolejno II i I miejsce.

Gorąco zapraszamy zdolne i zdyscyplinowane dzieci pragnące zgłębić swoje umiejętności wokalne i taneczne.