• PROJEKT "DZIECIAKI BYSTRZAKI"

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie, który wystartował w 2017 i objął 1850 uczniów i 150 nauczycieli ze szkół w gminie Żukowo. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Na ten cel gmina pozyskała ponad 3 mln złotych. Główne założenia to wzrost wiedzy i umiejętności, rozwijanie kreatywności i podnoszenie kompetencji zawodowych nauczycieli oraz jakości ich pracy.

W ramach projektu w naszej placówce realizowane są dodatkowe zajęcia rozwijające z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, językowych i robotyki. Przeprowadzane są także zajęcia wyrównawcze matematyczno-przyrodnicze, z matematyki dla klas II-III oraz zajęcia terapeutyczne: logopedyczne i dla uczniów z dysleksją.

Projekt realizowany jest przez Gminę Żukowo, a partnerami projektu są Fundacja EDUFUN z siedzibą w Pucku oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WP 2014 – 2020, realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014 - 2020, Oś Priorytetowa 3. Edukacja, Działanie 3.2 Edukacja ogólna, Poddziałanie 3.2.1 Jakość edukacji ogólnej. Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 3 328 738,25 złotych, wkład własny niepieniężny to 175 196,75 złotych.

Projekt będzie realizowany do czerwca 2018 roku

koordynator Mirosława Groth